Wigilia w czasie Zarazy

Sparafrazowany tytuł znakomitej książki dokładnie odpowiada atmosferze spotkania wigilijnego zorganizowanego przez Fundacje „Razem na szlaku” i Stowarzyszenie o bliźniaczej nazwie.

Spotkania wigilijne w restauracji „Maltańska” to zasłużona tradycja i pomimo trudnego czasu szalejących odmian Covid 19 spotkanie sie odbyło.

42 zaszczepione osoby w twarzowych maseczkach zasiadły przy stołach z zachowaniem odpowiedniego społecznego dystansu. Jesteśmy zdyscyplinowani i odpowiedzialni bo i „rączki” zostały dokładnie odkażone.

I jak dawniej bywało, nasza Ministra Kultury i Dobrego Nastroju - Lidka dwoiła się i troiła aby było nam dobrze, bezpiecznie i sympatycznie. Świąteczny montaż poetycki przeplatany kolędami, opłatek niestety w małych grupkach. Życzenia indywidualne i zbiorowe, oraz wzruszający „Znak Pokoju” dla nas, naszych bliskich i świata. Bo tego pokoju potrzebujemy nie tylko przy świątecznym stole.

Oczywiście św. Mikołaj o nas nie zapomniał i poprzedzany przez donośny dźwięk dzwonka przybył z workiem słodyczy. Po wysłuchaniu zapewnień, że byliśmy bardzo, ale to bardzo grzeczni,  obdarował uczestników spotkania prezentami.

A wigilijna uczta serwowana przez uczynnych i uśmiechniętych kelnerów z „Maltańskiej” to barszczyk z pasztecikiem, pierogi z grzybami, rybka i kapusta. A na deser kawa, herbata i bardzo pyszne różnorodne ciasto.

Było miło i serdecznie i tylko żal, że śnieg to wspomnienie i że jeszcze mamy czas pandemii.

Do następnej i lepszej wigilii.  

Agrafek