Styczeń - luty 2010

Mamy nowiutki okrągły , bo 2010 roczek . Ciekawi jesteśmy co nam w darze przyniesie . Świetliście i puszyście na świecie . W pierwszych dniach stycznia nad Wartą lekka mgiełka , brunatne plamy kaczek na spokojnej wodzie , leniwie polatują śniegowe gwiazdki . Rozleniwieni i zmęczeni sylwestrowymi szaleństwami Poznaniacy drzemią w zaciszu ciepłych kanap . Ale nie Gosia – szefowa klubowej sekcji nordic walking , bo we własnej osobie kłusuje dzielnie po nadwarciańskim bulwarze raźno machając kijkami , aby nie gnuśnieć , aby nie stracić wspaniałej formy w ciepłych pieleszach , Gosia jako rasowy „ kijek ” twierdzi ( i trzeba jej wierzyć ) , że każda pora na walkingowanie jest dobra i nie ma złej pogody do maszerowania . Pozostali członkowie sekcji drżą ukradkiem popatrując na Gosię , „ no ta da nam wycisk i weźmie się ostro za trenowanie trzódki , aby nie stracić kondycji ”, a jako zodiakalny koziorożec dotrzyma , oj dotrzyma słowa .

4.stycznia Z impetem ruszyli strzelcy , ponieważ zainaugurowano zajęcia w sekcji strzeleckiej . Jako pierwsze zgłosiły się : Ola i Zosia i chwyciwszy w dłonie strzelbę i pistolet   oddały celne strzały do tarczy komputerowego symulatora . Wieść niesie , że panowie także budzą się z drzemki . Jak dziewczyny będą intensywnie ćwiczyć , to będziemy mieć w klubie strzelczynie wyborowe .Bingo , dziewczyny !

 5 stycznia  Rozpoczęliśmy zajęcia z tańca towarzyskiego .Na efekty będzie trzeba jeszcze poczekać, ale wytrwałość i praca czyni mistrza . 

 8 stycznia Łaziki wszak nie tylko turystyką żyją . Część klubowiczów wzięła udział w zabawie karnawałowej zorganizowanej przez stowarzyszenie osób z dysfunkcją ruchu . Zabawa była przednia . Trwała bowiem nockę całą – od 19 do 3 rano . A jakie pląsy były , a jakie tanga upojne . Wszyscy przepięknie się bawili . I to tak pierwszorzędnie , że teraz chórem dopominają się – bis ! bis ! No , Kochany Zarządzie klubu , no , Szefie znamienity .

15 stycznia Kilkoro łazików udało się na premierę filmu dokumentalnego oraz wystawę fotografii pt. „ Niewidzialni „ Spotkanie miało miejsce w Centrum Kultury Zamek .Film jak i wystawa budzi wiele kontrowersji .

16 stycznia Wokół pionu „ To nazwa wystawy rzeźb .Twórcą przemyślnych postaci i przedmiotów jest Mariola Kalicka – rzeźbiarka zaprzyjaźniona z naszą biblioteką .Wernisaż odbył się w galerii „ Radwan „ w pobliżu Poznańskiej Cytadeli .

 

5 lutego Kolejny raz zebraliśmy się w Bibliotece Raczyńskich . Zarząd Klubu przedstawił propozycje wyjazdów , rajdów oraz spotkań towarzyskich .