Klubowa Wigilia 2015

Nad dachami Gwiazda.
Świeci każdy dom.
 W zamyśleniu, uliczkami,
 Idę, tuląc świętość świąt.
 Wielobarwne w oknach błyski
 I zabawek kusi czar.
 Radość dzieci, śpiew kołyski,
 Trwa kruchego szczęścia dar.
 Więc opuszczam mury miasta,
 Idę polom białym rad.
 Zachwyt w drżeniu świętym wzrasta:
 Jak jest wielki cichy świat!
 Gwiazdy niby łyżwy krzeszą
 Śnieżne iskry, cudów blask.
 Kolęd dźwięki niech Was  wskrzeszą
Czasie pełen Bożych łask!

Gwiazdka świeci, choć trudno ją wypatrzeć wśród neonów i świątecznych błyskotek. Ale ona świeci od wieków w ten czas oczekiwania na cud narodzenia, gdy świat zamiera w zachwycie. Jest to czas nadziei i spotkań serdecznych. I jak co roku członkowie klubu „Razem na szlaku spotkali sie w ten czas przed Bożym Narodzeniem aby ogrzać się we wspólnocie i nacieszyć sie bliskością.

Pod kierownictwem niezawodnej - jak zawsze - Lidki, grupa artystów amatorów recytowała przepiękne wiersze świąteczne przeplatane kolędami i pastorałkami w wykonaniu Lidki, Basi i Bożeny, przy akompaniamencie niezawodnego Henia. Wielkie dzięki za podarowane nam tak hojnie, wzruszenia.

Aby tradycji stało się zadość, nie zabrakło wspólnego śpiewania tych starych i tych współczesnych kolęd i składanych życzeń przy opłatku. Przekazaliśmy sobie Znak Pokoju na nowe przyszłe dni i wiele serdeczności.

Aby i podniebienia miały przyjemność, raczyliśmy się tradycyjnym barszczykiem, pierogami i rybką. A na deser kaawusia, herbatka, ciasto i cytrusy.

Dobry to czas darowany bliskim i przyjaciołom.

Do następnego opłatka.